شیو کردن قبل از لابیاپلاستی یکی از مسائل مهمی است که بانوان قبل از انجام این عمل ترمیمی زنان، در مورد آن سوال دارند. آیا لازم است که قبل از لابیاپلاستی موهای زائد را اصلاح کنیم؟ زمان مناسب شیو قبل از این عمل چه زمانی است؟ در این مقاله به جزئیات در مورد این مسائل پرداختیم.

باید قبل از لابیاپلاستی موی زائد واژن را اصلاح کنیم؟

اصلاح موهای زائد قبل از لابیاپلاستی و حتی درمان زگیل تناسلی برای همه بانوان باید انجام شود. افرادی که برای انجام این عمل به مطب مراجعه می‌کنند، باید بدانند که از قبل شیو انجام دهند زیرا در صورت وجود موهای زائد به عفونت هنگام انجام عمل دچار می‌شوند.

در زمان انجام این عمل باید فرآیند بخیه زنی انجام شود و پوست‌های اضافه قبل از آن برداشته شود که هیچکدام از این کارها با وجود موهای زائد قابل انجام نیست.

شیو کردن قبل از لابیاپلاستی
شیو کردن قبل از لابیاپلاستی

بنابراین موهای زائد در ناحیه لابیاماژور‌ها را حذف کنید و سپس برای انجام این عمل اقدام کنید. در روز انجام عمل لابیاپلاستی نباید هیچ موی زائدی در این ناحیه داشته باشید.

چند روز قبل از لابیاپلاستی موهای زائد را اصلاح کنیم؟

برای اینکه حساسیت شدید پوستی را در ناحیه تناسلی خود به هنگام عمل ایجاد نکنید و سوزش شدید را تجربه نکنید، باید 24 ساعت قبل از انجام این عمل، موهای زائد خود را اصلاح کنید. اگر در روز جراحی این فرآیند را انجام دهید ممکن است دچار زخم و سوزش ناشی از شیو کردن شوید و در هنگام عمل و بعد از آن اذیت شوید. اگر قبل از 24 ساعت این فرآیند را انجام دهید، ممکن است که موهای زائد تا زمان جراحی، رویش داشته باشند.

چرا اصلاح موی زائد قبل از لابیاپلاستی دارای اهمیت است؟

اگر این کار به درستی انجام نشود، این احتمال جود دارد که بعد از انجام عمل با عفونت، سوزش و خارش شدید در این ناحیه روبرو شوید و مدت زمانی را ناچار به درمان این مشکلات شوید. برای اینکه هیچ نوع آلودگی حین عمل برای این ناحیه وجود نداشته باشد و در بهداشت کامل انجام شود، لازم است تا شیو قبل از لابیاپلاستی انجام شود و به آن اهیت داده شود.

چند روز بعد از لابیاپلاستی میتوانم موی زائد را شیو کنم؟

تا روز کشیدن بخیه‌های لابیاپلاستی، نمی‌توانید موهای زائد خود را شیو کنید. در این مدت زمان، ناحیه لابیاها دارای زخم و برجستگی بوده و نمی‌توانید از هیچ روشی موهای زائد خود را از بین ببرید. بعد از اینکه بخیه‌ها کشیده شدند و جای آ‌نها بهبود یافت، می‌توانید با استفاده از ژیلت موهای زائد را شیو کنید و یا به جلسه لیزر خود مراجعه داشته باشید. برای حذف موی زائد بعد از این عمل تا مدت‌ها از واجبی یا پودر‌های موبر استفاده نکنید زیرا ممکن است موجب سوختگی پوست شما شوند.

شیو کردن قبل از لابیاپلاستی همراه واژینوپلاستی هم باید انجام شود؟

قبل از انجام تمامی عمل‌های زیبایی و درمانی باید موهای زائد آن ناحیه از بین بروند. برای انجام این دو عمل همزمان نیز باید در نظر داشته باشید که باید تمامی موهای زائد واژن خصوصاً نواحی لابیاها و دهانه واژن و پرینه را از بین ببرید. اگر این کار را با استفاده از جلسات لیزر موی زائد انجام می‌دهید، باید توجه داشته باشید که باید یک هفته با عمل ترمیمی شما فاصله داشته باشد تا پوست دچار سوختگی و ناخوشی نشود.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز.
[تعداد امتیازها 1 عدد و میانگین امتیازها 5]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *