امروزه جراحی‌های زیبایی واژن طرفداران زیادی را به خود مجذوب کرده است که نتایجی چون جوانسازی و تقارن ظاهر واژن را به همراه دارد. تمامی مشکلاتی این چنینی در اثر افزایش سن برای بانوان ایجاد می‌شود.

ناحیه تناسلی از دیرباز برای خانم‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است. دهانه واژن گاهی بنا به دلایل متعددی دچار گشادی می‌شود که خانم‌ها با استفاده از تکنیک واژینوپلاستی به رفع و بهبود آن می‌پردازند. این جراحی یکی از پیشرفته‌ترین تکنیک‌ها برای رفع گشادی واژن است که در این مقاله، توضیحات جامعی در مورد آن دادیم.

واژینوپلاستی چیست؟

واژینوپلاستی نوعی جراحی زیبایی واژن است که علاوه بر تغییرات ظاهری و زیباسازی واژن، مزایای درمانی نیز به همراه دارد. اغلب خانم‌ها بعد از انجام این عمل، احساس رضایت بیشتری از روابط زناشویی خود داشته و اظهار دارند که نتیجه جراحی واژینوپلاستی موجب افزایش اعتماد به نفس آنها شده است.

توجه داشته باشید که واژینوپلاستی یکی از عمل‌های حساسی است که باید حتما توسط بهترین جراح و متخصص زنان صورت گیرد تا هیچ عارضه‌ای را برای فرد ایجاد نکند زیرا همانطور که می‌دانید، دهانه واژن در ناحیه تناسلی یکی از حساس‌ترین اندام‌های جنسی بانوان بشمار می‌رود. متخصص زنان در حین این جراحی، به تنگ کردن واژن خواهد پرداخت که این موضوع سبب شده تا کیفیت رابطه جنسی نیز افزایش یابد و مشکلات زناشویی زوجین کمتر شود.

عوامل موثر گشادی واژن

برخی از عواملی که باعث گشاد شدن واژن می‌شوند عبارتند از:

 • ژنتیک
 • زایمان طبیعی
 • مشکلات جنسی
 • افزایش سن بانوان
 • ضعف عضلات لگن
 • آسیب ساختار تناسلی
 • تغییرات هورمونی شدید
 • چاقی و لاغری های متعدد
 • برقراری روابط جنسی متعدد

کاربرد واژینوپلاستی چیست؟

بسیاری از خانم‌ها و حتی والدین بانوان جوان تصور دارند که تمامی جراحی‌های زیبایی واژن فقط از جنبه زیباسازی ظاهری برخوردار هستند اما باید این نکته را بدانید که عمل واژینوپلاستی دارای فواید درمانی بسیاری است.

بسیاری از خانم‌ها بعد از پیشرفت و حاد شدن گشادی واژن، با مشکلاتی چون بی‌اختیاری ادرار، ابتلا به عفونت‌های متعدد واژن و بیماری‌های این چنینی رو به رو می‌شوند. واژینوپلاستی علاوه بر دهانه واژن، در لوله واژن نیز کاهش سایز به وجود می‌آورد که بهبود تمامی این مسائل را پوشش می‌دهد.

رابطه جنسی بعد از واژینوپلاستی

در واژینوپلاستی، با از بین رفتن گشادی دهانه و کانال واژن، کیفیت افزایش رابطه جنسی نیز چندین برابر شده و تمایل به مقاربت بیشتر می‌شود. همچنین این عمل سبب تقویت عضلات واژن شده که علاوه بر تغییر سایز دهانه واژن نیز به تنهایی تعادل بسیار خوبی برای روابط جنسی ایجاد می‌کند.

خانم‌هایی که نگران رسیدن آسیب به اعصاب جنسی حین این عمل هستند، باید بدانند که اگر واژینوپلاستی توسط بهترین جراح زیبایی زنان انجام شود، هیچگونه عارضه‌ای در بر ندارد و همچنین قابل ذکر است که اعصاب جنسی در ناحیه کلیتوریس قرار دارد و با واژینوپلاستی فرد دچار نقص نخواهد شد.

واژینوپلاستی در تهران
واژینوپلاستی در تهران

نحوه عمل واژینوپلاستی چگونه است؟

طی این جراحی، ماهیچه پشتی دهانه واژن را کوتاه و پوست‌های اضافی موجود در این ناحیه را حذف می‌کنند که در نهایت تنگ شدن دهانه واژن حاصل می‌شود.

واژینوپلاستی همراه با زایمان امکان پذیر است؟

انجام جراحی واژینوپلاستی بلافاصله بعد از زایمان طبیعی امکان‌پذیر نیست زیرا در آن زمان ناحیه تناسلی بخصوص دهانه واژن بسیار ملتهب بوده و فرد باید صبور باشد تا ابتدا این التهابات بهبود یابد. خانم‌ها بعد از گذشت دو ماه از زایمان می‌توانند برای واژینوپلاستی اقدام نمایند. انجام جراحی تنگ کردن واژن در دوران شیردهی هیچگونه مانعی برای بانوان ندارد.

عمل همزمان واژینوپلاستی با لابیاپلاستی

انجام همزمان جراحی تنگ کردن واژن همزمان با جراحی لابیاپلاستی مانعی ندارد. حتی می‌توان هنگامی که فرد برای تزریق ژل به واژن یا تزریق چربی به واژن اقدام کرده است نیز واژینوپلاستی هم انجام دهد. انجام همزمان این جراحی‌های زیبایی واژن سبب شده تا فرد یک دوره نقاهت بگذراند و در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی خوبی شود.

واژینوپلاستی برای چه افرادی ممنوع است؟

این کار برای افراد زیر ممنوع است:

 • بانوان در دوره بارداری.
 • خانم‌های دارای آلرژی به بیحسی.
 • خانم‌هایی که زایمان طبیعی در پیش دارند.
 • خانم‌هایی که به بیماری‌های خاص نظیر خود ایمنی مبتلا هستند.

نکات قبل از انجام واژینوپلاستی

خانم‌ها باید توجه داشته باشند، شب قبل از جراحی واژینوپلاستی غذا‌های سنگین مصرف نکنند و سعی کنند، روده‌های خود را در سبک‌ترین حالت ممکن نگاه دارند.

حتماً شب قبل از این جراحی استحمام داشته باشید.

48 ساعت قبل، از برقراری رابطه جنسی نیز خودداری نمایید.

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

از ایجاد یبوست جلوگیری کنید.

اجسام سنگین از سطح زمین بر ندارید.

تا یک ماه هیچگونه رابطه جنسی برقرار نکنید.

از انجام فعالیت‌های سنگین تا 48 ساعت خودداری کنید.

تا یک ماه ورزش‌های سنگین مثل اسب سواری انجام ندهید.

رعایت بهداشت بعد از واژینوپلاستی بسیار مهم است تا عفونتی ایجاد نگردد.

تا یک ماه از حاضر شدن در مکان‌های عمومی مانند استخرها خودداری کنید.

برای انجام واژینوپلاستی چه کار کنیم؟

برای واژینوپلاستی در تهران میتوانید با کلینیک تخصصی دکتر مائده احمدی دستجردی به شماره 09102407324 تماس بگیرید یا در واتساپ پیام ارسال کنید.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز.
[تعداد امتیازها 2 عدد و میانگین امتیازها 5]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *