میل زیبایی در خانم‌ها سبب شده تا علاوه بر زیبایی چهره به رفع نواقص و زیباسازی اندام‌های خصوصی نیز بپردازند. تکنیک لابیاپلاستی امروزه در دسته جراحی‌های مطرح زیبایی زنان قرار دارد، اما ناگفته نماند هنوز بسیاری از بانوان از مزایای آن به طور کامل مطلع نیستند و تصوراتی اشتباه درباره با این نوع عمل زیبایی واژن دارند.

در این مقاله سعی داریم تا اطلاعات جامع و مفیدی در رابطه با لابیاپلاستی در اختیارتان قرار دهیم که با روند این جراحی آشنا شود و همچنین با بهره‌‌وری از آن، روابط زناشویی خود را بهبود دهید.

قبل از اینکه با این کار آشنا شوید، بهتر است ابتدا نواحی مختلف واژن را بشناسید. دستگاه تناسلی بانوان به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم می‌شود:

 • ناحیه داخلی واژن شامل لوله‌های رحمی، تخمدان، مهبل و … است که لابیاپلاستی با هیچ یک از این نواحی مرتبط نیست.
 • ناحیه خارجی واژن شامل لابیا ماژور (لب‌های بیرونی)، لابیا مینور (لب‌های داخلی)، کلیتوریس، پرینه و … است.

لابیاپلاستی چیست؟

امروزه برای رفع نواقص و بهبود ظاهری هر یک از نواحی بیرونی دستگاه تناسلی از انواع تکنیک‌های جراحی یا غیرجراحی مانند تزریق چربی به واژن، تزریق ژل به واژن، واژینوپلاستی و لابیاپلاستی استفاده می‌کنند. هر یک از روش‌های گفته شده به نوبه خود تاثیر زیادی در ایجاد جوانسازی واژن دارند اما لابیاپلاستی از پرطرفدارترین و رایج‌ترین آنها است.

توضیحات دکتر مائده احمدی در مورد لابیاپلاستی

بسیاری از خانم ها تصور دارند که جراحی لابیاپلاستی فقط جنبه زیبایی دارد و به همین دلیل به سادگی از آن می‌گذرند اما جالب است بدانید که این عمل دارای جنبه‌های درمانی زیادی است. گاهی لابیاماژورها دارای عدم تناسب بوده یا به دلیل بزرگ بودن سایز، مشکلات و چالش‌های زیادی را برای افراد به وجود می‌آورند.

اغلب بانوانی که برای لابیاپلاستی به مطب بهترین متخصص زنان مراجعه دارند، از فرم ظاهری لابیای واژن خود ناراضی بوده و اظهار دارند که این نارضایتی سبب کاهش اعتماد به نفس آنها حین برقراری رابطه جنسی می‌شود.

برجسته‌ترین عضو در دستگاه تناسلی، لابیاماژورها هستند که اغلب به دلیل تغییرات هورمونی یا زایمان طبیعی، افزایش سن و … با تغییرات ناخوشایندی مواجه می‌شوند و تقارن خود را از دست می‌دهند. برقراری تناسب و بهبود ظاهری لابیاها اعم از تغییر لبه‌ها، اندازه لابیاها و تقارن لبه‌ها از مهمترین اهداف این جراحی است.

چه افرادی برای لابیاپلاستی مناسب هستند؟

بسیاری از خانم‌ها در عین این که به جراحی لابیاپلاستی علاقه‌مند هستند اما می‌خواهند بدانند که آیا برای این جراحی کاندید مناسبی هستند یا خیر؟ این افراد می‌توانند با بررسی برخی خصوصیت‌ها به این موضوع پی ببرند که آیا این عمل را انجام دهند یا از آن صرف نظر کنند.

بعضی بانوان دارای نقص در فرم لابیای خود نیستند اما با این حال از شکل ظاهری آن ناراضی بوده و این موضوع سبب کاهش اعتماد به نفس وی حین رابطه جنسی می‌شود.

سایز لابیا در بعضی بانوان از اندازه معمول بزرگتر است و حتی به 5 سانتیمتر نیز می‌رسد که افراد را در پوشیدن لباس‌های تنگ دچار مشکل می‌سازد.

لابیاپلاستی برای زیبا کردن واژن
لابیاپلاستی برای زیبا کردن واژن

خانم‌هایی که از بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت کنترل نشده و فشار خون بالا و بیماری خود ایمنی رنج می‌برند، ابتدا باید بیماری خود را تحت کنترل بگیرند و پس از آن برای عمل لابیاپلاستی اقدام نمایند.

دخترانی که سن زیادی ندارند اما تصمیم به انجام عمل لابیاپلاستی دارند نیز تا به پایان رسیدن دوران بلوغ صبر داشته باشند که رشد لابیاها خاتمه یابد.

انواع برش های لابیاپلاستی

برش‌هایی که در جراحی لابیاپلاستی استفاده می‌‌شود، هر یک دارای مزایا و معایبی می‌باشند که ما در ارتباط با هر یک از آنها توضیحی کوتاه خدمت شما ارائه می‌دهیم.

لابیاپلاستی با برش تریم

تریم از معروف‌ترین تکنیک‌های لابیاپلاستی بوده که پیچیدگی چندانی ندارد و برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به دنبال برداشتن ناحیه و پوست اضافه لابیا هستند. برش تریم بسیار ظریف و کوچک است و بعد از گذراندن دوره نقاهت بخیه، هیچگونه اثری از آن بر سطح لابیا باقی نمی‌ماند.

لابیاپلاستی با برش گوه ای

برش گوه‌ای از جدیدترین تکنیک در جراحی لابیاپلاستی بشمار می‌رود. این برش در افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که علاوه بر حذف پوست اضافه لابیا، قصد سفت کردن لبه‌های لابیا را دارند. سفت کردن لبه‌های لابیا به حفظ ظاهری واژن کمک شایانی دارد. برش گوه‌ای شبیه به حرف انگلیسی v می‌باشد.

لابیاپلاستی با برش Z و W

گاهی سایز لابیا بسیار بزرگ بوده و حتی ممکن است به جراحی کلیتوریس و عمل زیبایی واژن همزمان نیاز باشد. تکنیک Z و W پلاستی نسبت به سایر تکنیک‌ها در لابیاپلاستی دارای پیچیدگی بیشتری بوده و ناگفته نماند که میزان خونریزی برای فرد تا حدودی زیاد است.

لابیاپلاستی با De-Epithelization

گاهی لابیاها دارای فرمی هستند که نقش پوشانندگی پیدا می‌کنند به این معنا که لب‌های داخلی لابیامینور را بیش از حد نیاز مورد پوشش قرار می‌دهند که در این صورت از این تکنیک برای حذف آنها استفاده می‌شود.

لابیاپلاستی با لیزر چگونه است؟

در لابیاپلاستی با لیزر، ابتدا از بیحسی موضعی استفاده و سپس تمامی برش‌ها با استفاده از لیزر بدون هیچگونه خونریزی انجام می‌شود که از دلایل برگزیده شدن این روش است. برای انتخاب بهترین روش جراحی یا غیر جراحی بهتر است به بهترین متخصص زنان، دکتر مائده احمدی دستجردی برای بررسی‌های بیشتر مراجعه کنید.

برخی افراد تصور دارند که لابیاپلاستی با لیزر هیچ برشی را شامل نمی‌شود اما تفاوت آن با جراحی این است که تمامی این مراحل با استفاده از لیزر صورت گرفته و از چاقوی جراحی استفاده نمی‌شود. نتایج حاصل از این کار به مهارت و تجربه پزشک بستگی دارد و توصیه ما این است که حتماً بهترین جراح را انتخاب کنید تا بعد از این روش دچار عوارض و نقص ظاهری لابیا نشوید.

عوارض لابیاپلاستی

تمامی جراحی‌های زیبایی و حتی درمانی نیز دارای عوارض جانبی خفیفی هستند. تمامی کاندیدای لابیاپلاستی باید این عوارض را قبل از انجام این تکنیک بشناسند تا در صورت مشاهده هرگونه عارضه جدی، پیگیری لازم را انجام دهند.

 • خونریزی خفیف
 • التهاب در ناحیه لابیاها
 • خروج ترشح زرد رنگ از واژن
 • عفونت در صورت رعایت نکردن بهداشت

بسیاری از خانم‌ها برای انجام این تکنیک راغب هستند و فقط از اینکه شاید بر میل جنسی آنها تاثیر منفی بگذارد، از اقدام برای انجام آن دست کشیده‌اند. لابیاپلاستی به هیچ عنوان موجب کاهش میل جنسی نمی‌شود بلکه حتی تاثیر مثبتی در این امر دارد.

در این کار تمامی پوست‌های اضافی لابیا حذف می‌شود. حال گاهی وسعت این پوست اضافی انقدر زیاد است که سطح کلیتوریس را می‌پوشاند و به همین دلیل رابطه جنسی برای فرد ایجاد رضایت نخواهد کرد. همچنین تمامی اعصاب جنسی در ناحیه کلیتوریس قرار دارد، بنابراین این کار هیچ آسیبی برای ناحیه تناسلی به همراه ندارد و سبب کاهش میل جنسی در خانم‌ها نمی‌شود.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

حدود یک هفته به استراحت نسبی بپردازید.

تا یک ماه از برقراری رابطه جنسی بپرهیزید.

از کمپرس یخ برای رفع التهابات در ناحیه لابیاها استفاده کنید.

تا دو هفته بعد از انجام این کار از پوشیدن لباس‌های تنگ خودداری نمایید.

از انجام فعالیت‌های سنگین، شنا، ورزش، پیاده روی و موارد این چنینی تا دو هفته بعد از عمل اجتناب کنید.

بهترین زمان انجام لابیاپلاستی چه موقع است؟

برای انجام لابیاپلاستی نیاز نیست تا به رده سنی خاصی برسید و هر زمان که از نقص‌های لابیای خود ناراضی بودید، می‌توانید از این عمل بهره ببرید. نکته مهمی که دختران جوان باید در نظر بگیرند، این است که باید تا پایان دوران بلوغ از انجام این تکنیک جوانسای واژن خودداری نمایند تا لابیاها ابتدا از نظر رشد تکامل یابند.

هزینه لابیاپلاستی چه قدر است؟

هزینه انجام این کار بستگی به موارد مختلف دارد. لطفاً برای اطلاع بیشتر از هزینه‌ها، با کلینیک تخصصی دکتر مائده احمدی در تهران با شماره 09102407324 تماس بگیرید یا در واتس‌اپ پیام ارسال کنید.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز است.
[تعداد امتیازها 10 عدد و میانگین امتیازها 5]

8 دیدگاه

 • سلام خانم دکتر. میخوام لابیاپلاستی انجام بدم ولی میترسم. آیا درد داره؟ از بیهوشی استفاده میکنین؟

  • سلام وقت بخیر
   تا حدودی بستگی به سلیقه شما دارد البته ما نیز میتوانیم به شما در تصمیم گیری کمک کنیم. لطفاً یکی دو عکس واضح از لابیای خود بگیرید و به شماره 09102407324 در واتس‌اپ پیام ارسال کنید.
   با تشکر

  • سلام وقت بخیر
   لطفاً در مورد هزینه و رزرو نوبت با شماره 09102407324 تماس بگیرید یا در واتس‌اپ پیام ارسال کنید تا توضیحات کامل را خدمت شما بدهیم.
   با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *